Most hegyezzék a fülüket a liberálisok: eljött az idő, hogy még ők is beszámoljanak az áldatlan állapotokról
Szörnyű statisztikáról számolt be az olasz püspöki kar napilapja.
Gyermekeik otthoni taníttatása miatt kitoloncolással fenyegetnek egy tizenöt éve az USA-ban élő evangéliumi keresztény német családot. A Biden-féle Igazságügyi Minisztérium szóvivője e-mailben „tisztelettel elutasította az ügy kommentálását”.
Gyermekeik otthoni taníttatása miatt kitoloncolással fenyegetnek egy tizenöt éve az egyesült államokbeli Tennessee-ben élő evangéliumi keresztény német családot – írja a denveri alapítású Catholic News Agency. A mára ötgyerekes Romeike család 2009-ben menekült el Németországból az ország szigorú tankötelezettségi törvényei miatt; ezek lényegében tiltják az otthoni oktatást, és a szülőket arra kötelezik, hogy a gyermekeiket külső iskolába járassák.
Az evangéliumi keresztény család annak idején három gyerekkel érkezett az USA-ba,
a szövetségi kormánytól kérve menedékjogot a német hatóságok vallási üldöztetésére hivatkozva.
Az Obama-kormányzat határozatlan időre halasztott státusza alapján több mint egy évtizede legálisan tartózkodnak az Egyesült Államokban.
A Home School Legal Defense Association (HSLDA), azaz az otthoni iskoláztatást támogató nonprofit szervezet, amely évek óta figyelemmel kíséri Romeikéék életét, múlt heti közleményében azt írta: a bevándorlási hivatal egy rutinellenőrzés nyomán felszólította a szülőket, hogy négy hét alatt szerezzenek útlevelet, majd térjenek vissza Németországba. „Az utasítás figyelmeztetés nélkül érkezett, minden okot és magyarázatot mellőzve” – írta a HSLDA.
Kevin Boden, a szervezet igazgató-ügyvédje úgy reagált, nem világos, mi fog történni a hivatal és a család következő, októberi találkozóján.
„Nem tudják, hogy őrizetbe veszik-e őket. Azt sem, hogy távozásra kényszerítik-e. »Gyertek vissza, és négy hét múlva hozzátok az útleveleket is«, ez a kombináció kicsit ijesztően hangzik” – szögezte le Boden.
Az ügyvéd elmondta azt is, a HSLDA mindenképpen tovább támogatja Romeikééket. A nonprofit szervezet eredetileg abban a hosszú pereskedésben segítette őket, amelynek tétje a menedékjog elnyerése volt. A Legfelsőbb Bíróság végül meghallgatás nélkül elutasította a család fellebbezését az ideiglenes státusz állandóvá cserélésére. A HSLDA most többféle lehetőséget is megvizsgál, hogy biztosítsa a család további legális tartózkodási lehetőségeit az Egyesült Államokban.
„A bevándorlási és vámhatósággal (ICE) is együttműködünk a jogi csatornákon keresztül. Kérvényt nyújtunk be a Fehér Házhoz, a Biden-kormányzathoz” – szögezte le Boden.
A csoport arra is kéri a szimpatizánsaikat, forduljanak kongresszusi képviselőikhez, hogy azok támogassák a tennessee-i Diana Harshbarger képviselőnő által benyújtott törvényjavaslatot, amely lehetővé tenné a család számára az állandó lakos státuszának igénylését.
A Biden-féle Igazságügyi Minisztérium szóvivője e-mailben „tisztelettel elutasította az ügy kommentálását”, az ICE eddig nem reagált.
A két legidősebb Romeike lány férjei egyébként amerikai állampolgárok, egyiküknek már gyermeke is van, a két legfiatalabb pedig már az USA-ban született, ennélfogva szintén amerikai állampolgárok.
Az otthoni tanítás gyakorlata az elmúlt évtizedekben – éppen a HSLDA-hoz hasonló csoportoknak köszönhetően – meglehetősen elterjedt az USA-ban,
minden államban legális, minimális megkötésekkel.
Európában mindez sokkal szabályozottabb, sok országban abszolút tilos, vagy nagyon szigorúan szabályozott.
Nyitókép: A Romeike család tagjai (Kredit: Romeike family)